Odborům KV Arény došla trpělivost!

Odborům KV Arény došla trpělivost!

Jsme odborová organizace KV Areny a chtěli jsme Vám na úvod položit tři otázky:
- OBČANÉ, ZNÁTE DOBŘE JEDNATELE SPOLEČNOSTI KV ARENA s.r.o.?
- ZÁSTUPCI MĚSTA, ZNÁTE DOBŘE JEDNATELE SPOLEČNOSTI KV ARENA s.r.o., KTERÝ SPRAVUJE - 
- MAJETEK MĚSTA KARLOVY VARY?
- ZAMĚSTNANCI KV ARENY, ZNÁTE DOBŘE SVÉHO ŠÉFA?

Rozhodli jsme se našeho jednatele poznat. Začneme tím, že se jmenuje Vladimír Kvasnička.

 

Dozvěděli jsme se, že nám média sdělují něco jiného, než praví fakta. 

V KV Areně jsme byli těmito mediálními výstupy také ovlivněny a proto jsme v polovině září vyvolali personální schůzi s našim šéfem, abychom se ho zeptali na několik otázek.

Chtěli bychom se podělit s naším výsledkem.

Dozvěděli jsme se, že náš jednatel pan Vladimír Kvasnička:

 • do funkce jednatele nastoupil v prosinci roku  2014, ale média s oblibou chybně píší o roce 2013,
 • nebyl u známé “losovačky”,  
  • neměl vliv na stavbu haly,
 • nebyl u zdražení výstavby KV Areny z 940 mil. na 1,3 miliardy,
 • nebyl u schvalování, plánování, ani u výstavby Bazénového centra a také neschvaloval plán výstavby Multifunkční haly a Haly míčových sportů,
 • nemohl řešit závady v době, kdy byly v záruce, protože nastoupil do funkce po uplynutí záruk a v době již probíhajících závad. Tyto závady v Multifunkční hale měl zřejmě řešit jeho předchůdce ve funkci jednatele.
 • nemohl ovlivnit ztrátu společnosti v době jeho funkce jednatele. Ztráta byla zapříčiněna hlavně nižší provozní dotací oproti předchozím letům. Totiž v roce 2016 v době, kdy byl náš šéf pan Kvasnička jednatelem společnosti, dostal dotaci na provoz KV Areny 18.000.000 Kč a již v této době z provozních dotací musel platit závady po záruce. Závady, neznámo proč, nenechal odstranit, v době jejich záruk, předchůdce jednatele pana Kvasničky. Navíc nesmíme zapomenout na další nové ztrátové budovy, které výrazně prohloubily v době funkčního období jednatele p. Kvasničky ztrátu společnosti a to Bazénové centrum a Halu míčových sportů.
  • Jen pro srovnání, provozní dotace v roce 2014, ještě za předchozího vedení, činila 26.300.000 Kč (bez investic a financování nových budov) a v této době nebyly postaveny dvě další ztrátové budovy a hala měla aktivní téměř všechny záruky. Ty se ovšem včasně a bezplatně neřešily.  
  • V roce 2016 činila provozní dotace 18.000.000 Kč (bez investic a financování nových budov) a přibyly dvě další ztrátové budovy.

 

Závěrem jsme se dozvěděli, že v současnosti plánuje jednatel p. Kvasnička nejnutnější opravy pro zachování bezpečnosti návštěvníků KV Arény. Museli jsme si o svém šéfovi,  jednateli společnosti, udělat obrázek sami, protože jsme do té doby byli výrazně ovlivněni tiskem a obecně médii.

 

 

Předseda odborové organizace Václav Krejbich