Obecné informace

 

Komplex KV Arena

KV Arena je komplexem dvou hal – multifunkční arény a tréninkové haly. Multifunkční aréna s kapacitou až 7 500 diváků je využívána pro akce všeho druhu. Mimo jiné je také domovem karlovarského hokejového týmu HC Energie. S arénou je technickým koridorem propojena tréninková hala, kam je možné umisťovat jak regulérní sportovní akce, tak doprovodné pořady nebo jiné samostatné, typově se různící programy. Celý komplex je bezbariérově přístupný.

 

Ledová, hrací, jevištní, výstavní, produkční... plocha

Díky svým rozměrovým možnostem jsou hrací plochy KV Areny v současné době považovány za nejflexibilnější ledové plochy v ČR a střední Evropě. Jejich vnější hrazení lze upravit až na 8 alternativních rozměrů. Plocha v aréně je navíc díky teleskopickým spodním řadám hlediště a stavebnicově smontovatelné palubovce přestavitelná během několika hodin třeba na taneční parket o rozměrech až 29 x 60 m (více než 2 000 m2).

Další informace najdete na stránce Technické informace >

 

Hlediště

Hlediště arény má kapacitu až 7 500 diváků. 5 000 diváků se na svá místa dostane z chodbového ochozu na úrovni hlavního vchodu. Z celkového počtu 5 874 sedadel je 1 000 komfortnějších umístěno na „klubové tribuně“. Další tribuna je vyhrazena pro hendikepované. VIP mohou dění sledovat z 26 Skyboxů umístěných na vnitřním obvodu arény nad tribunami. Poslední patro je určeno režii a novinářům, kteří mají k dispozici špičkově vybavené presscentrum.

Další informace najdete na stránce Technické informace >

Pro účely filmových promítání a dalších akcí odehrávajících se přímo na ploše lze vytvořit hlediště až pro 1 000 sedících diváků.

 

Moderní IT a audiovizuální vybavení

Aréna je vybavena jedním z nejmodernějších audiovizuálních systémů a špičkovou IT technologií. Osmiboká multimediální kostka, zavěšená nad středem arény, přináší divákům ve vysokém rozlišení a živě záběry z HD kamer ovládaných z interního TV studia. Atmosféru dokresluje, kromě skvělého ozvučení, také multimediální pás, který je veden po obvodu haly. Pro diváky, kteří se nacházejí mimo hlediště je obraz z kamer přenášen na obrazovky rozmístěné v chodbách a koridorech arény.

Další informace najdete na stránce Technické informace >

 

Restaurace a občerstvení

Divákům jsou během jednotlivých akcí k dispozici velkokapacitní stravovací zařízení schopná během chvíle odbavit stovky zákazníků. V hlavním chodbovém ochozu, který pro vstup do hlediště využije až 5 000 diváků, je umístěn velký centrální bufet a dalších 6 menších fast foodů. O patro výše se nachází restaurace s kapacitou 200 hostů. Ta je pro běžnou veřejnost uzavřena. O jejím využití (např. pro partnery, nebo VIP) rozhoduje pořadatel akce. Další restaurace sídlí v tréninkové hale.

 

Parkování

Pro návštěvníky KV Areny bývá k dispozici cca 170 míst pod tréninkovou halou, pokud si je pořadatel akce nevyhradí pro své účely. Potom jsou jim k dispozici další parkovací plochy u Bazénového centra a v nejbližším okolí KV Areny.

 

Všestranné využití

KV Arena díky své variabilitě a modernímu technickému vybavení dokonale splňuje i ta nejnáročnější kritéria pro pořádání koncertů, zábavně společenských programů, televizních show stejně jako veletrhů, sympozií, kongresů, výstav nebo mnoha sportovních aktivit a řady dalších rozmanitých akcí.

Pod jednou střechou je v KV Areně k dispozici kompletní zázemí pro pohodový krátkodobý, ale i celodenní pobyt stovek nebo třeba tisíců hostů. Podle specifických požadavků může být pro účastníky akcí, aktéry jednotlivých programů, pro partnery a hosty zajišťován provozovatelem komplexu – městskou společností KV variabilní doprovodný servis.

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte >

scroll

Víte že?

KV Arena nabízí plně vybavený plavecký areál i s venkovním bazénem.

více informací o bazénovém centru