Letošní sezónu jsme již započali hned první lednový mrazivý den, kdy se běžel závod Svatošské skály. Z našeho týmu se zúčastnili hned 3 členové, a to Slávek Švejdar, který se umístil na 1.místě ve své kategorii, a dále pak Radka Kvasničková a Dominik Kvasnička. Tento závod možná ani tak závodem nebyl, spíše krásným proběhnutím v mrazivém a deštivém počasí a především setkáním nadšenců běhu přejících si do Nového roku.

Ovšem za zahájení běžecké sezóny se mezi běžci považuje „KBELSKÁ DESÍTKA“, která se konala 5.3.2016 a účastnili se jí Mirka Vejvodová, Radka Kvasničková, Jan Vaja, Marek Klement a s nejlepším umístěním v čase 36:06  Slávek Švejdar.

Dalším velkým a důležitým závodem, který se konal v rámci RunCzech Tour byl  1/2maraton Karlovy Vary dne 21.5.2016. v našem krásném lázeňském městě. Tohoto prestižního závodu se zúčastnilo několik členů našeho týmu. Slávek Švejdar, Marek Klement, Jan Vaja, Jan Drahoš, Mirka Vejvodová, Radka Kvasničková. Za nemocného Michala Kulhánka běžel náhradník. Nejlepším umístěním nás skvěle reprezentoval Slávek Švejdar a to v čase 1:21:01, (3.místo ve své kategorii).

První červnový víkend se v Pardubicích uskutečnil jeden z největších závodů v triatlonu u nás, tzv.Czechman. Na trase dlouhé 1,9km (plavání), 90km (kolo) a 21km (běh) měl i náš tým KV Arena své zastoupení a to ve štafetovém závodě. Mezi 38 startujícími štafetami se náš tým umístil na krásném 5. místě. A nebyl to jednoduchý závod. Plaváním, které zahájila Radka Kvasničková a předávala na 17. pozici Igoru Chodounskému a ten Slávku Švejdarovi se naše štafeta pomalu probíjela na přední pozice a s časem 4:41:29 se dopracovala až na 5. místo. Oproti loňskému roku si tato štafeta vylepšila svůj čas o více jak 21 minut. Počasí přálo všem zúčastněným.

Hned týden poté se konala X-Terra (11.6.2016) v Ostrově Nad Ohří. I zde měla KV Arena své zastoupení (Jan Drahoš, Martin Čermák, Jan Vaja, Marek Klement a Radka Kvasničková) a v kategorii dětí Dominika Kvasničku. Nejlépe se umístili Martin Čermák na krásném 15. místě a kousek za ním na místě 17. Jan Drahoš v celkovém pořadí. Velkou smůlu si v letošním závodě vybrala Radka Kvasničková, která po plavání byla sice mezi prvními, nicméně pád na kole, který ji zbrzdil a následný defekt na kole a ztráta cca 10 minut, zhatil všechny naděje na dobré umístění. Ale i takové jsou závody.

Toužimský triatlon, který se konal 18.6.2016 v krásném prostředí Betlémského rybníka a místních lesů, byl rovněž velkým lákadlem pro náš team. Zúčastnili se zde Jan Vaja a Radka Kvasničková, která chtěla obhájit loňské prvenství. Byl to náročný, ale krásný závod, a i když neobhájila své prvenství, přivezla krásné 2. místo. Jan Vaja obsadil 13. místo.

Žlutický ¼ maraton a 5km dne 19.6.2016. Trať vedla podél lesa k přehradě, a tak i v teplém počasí byl závod krásným prožitkem.  Zde se vypravila početná výprava v podání – Slávek Švejdar, Mirka Vejvodová, Michal Kulhánek, Radka Kvasničková a naše mládí na trati 5km Šárka Švejdarová a Dominik Kvasnička. V kategorii mužů se umístil na krásném 2. místě Slávek Švejdar a na trati 5km obsadila Šárka Švejdarová 1.místo.

Sokolovský ¼ maraton dne 25.6.2016 byl opravdu velmi náročným závodem díky parnému a dusnému počasí, které ten den panovalo. Pro některé závodníky to byl spíše boj o život. I zde měla KV Arena své zastoupení – Šárka Švejdarová, Radka Kvasničková a Michal Kulhánek. Nejlépe se umístila Šárka Švejdarová  v čase 55:53 a obsadila tak nádherné 4. místo v kategorii juniorek.

V měsíci červenci nás čekal závod v sérii „Kolo pro život“. Na trasu Praha – Karlštejn a zpět v délce 55km se postavil Igor Chodounský, Jan Vaja, Slávek Švejdar a Radka Kvasničková. Závod v dusném dni byl obtížný, neboť terén byl velmi členitý, a tak spousta závodníků kolo do kopce přes kameny spíše vláčelo, než jelo. Jen ti nejlepší a nejzkušenější jezdci to zvládli jako praví profesionálové. Konkurence startovního pole byla obrovská (celkem startovalo přes 750 lidí), a i tak náš nejlepší cyklista Igor Chodounský obsadil krásné 423 místo a ve své kategorii 43. místo v čase 2:57:21.

Hned týden poté se náš team vydal do Prahy na prestižní závod „TriPrague“. Zde jsme měli zastoupení na krátké trati triatlonu, tzv. MINI TRIPRrague (0,38-18-4,19) Jana Vaju, který obsadil krásné 47. místo. Rovněž v závodě štafet jsme opět postavili tým, v zastoupení Radka Kvasničková (plavání 1,9km), Igor Chodounský (kolo 90km) a za nemocného Slávka Švejdara startoval Michal Kulhánek (běh 21km). Ten den ač bylo neskutečné parno, tak Vltava měla pouhých 15,1° a tak všem závodníkům v plavání bylo nařízeno použití neoprenu. Štafeta se umístila na 11. místě, což bylo pro náš tým docela zklamáním. Studená voda se podepsala na výkonu Radky Kvasničkové, která předávala na místě 13., a i tak náš skvělý cyklista Igor Chodounsk, když předával na fantastickém 6. místě, se nám v běžecké části již nepodařilo toto umístění udržet. Takže na příští ročník se musíme lépe připravit.

V měsíci srpnu jsme se rádi zúčastnili, tak jako vloni prestižního závodu CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2016. Už samotný název napovídá, že centrum dění tohoto závodu se konalo v našem městě Karlovy Vary. A jelikož jsme se chtěli umístit stejně dobře, jako v loňském ročníku (2. místo), bylo to pro náš tým nesmírně náročné i z hlediska psychického. Zde jsme měli zastoupení jak v kategorii jednotlivců - Jan Vaja, Jan Drahoš a Martin Čermák, tak i v kategorii štafety, která právě toužila obhájit loňské 2. místo. V kategorii jednotlivců se nejlépe umístil Jan Drahoš na skvělém 61. místě (ve své kategorii na 11. místě), hned kousek za ním Martin Čermák – místo 67. (v kat.15.) a na místě 83. Jan Vaja. Naše štafeta skončila těsně pod stupínkem vítězů, na bramborovém 4. místě. I tak to byl velký úspěch, neboť mezi amatéry jako jsme my, startovali profesionálové, nicméně pravidla to nezakazují.

V měsíci září nás reprezentoval v ½ Ironmanu na „DoksyRace“ Martin Čermák, který se umístil na nádherném 76. místě z více jak 200 startujících.

Také během jsme si zpestřili měsíc září v Ústí Nad Labem, kde jsme si šli zaběhnout ½ maraton. Na ten běh se velmi těšil Michal Kulhánek, neboť si chtěl vylepšit svůj osobák. To se mu i podařilo, nicméně stále není spokojený, a tak se těšíme na dalšího pokoření v roce následujícím. Rovněž Radka Kvasničková si šla tuto trať zaběhnout, protože právě v loňském roce, zde běžela svůj první ½ maraton. I ona byla s výsledkem spokojena, neboť i přes nepřízeň počasí se oběma běžcům běželo, dle jejich slov pohodově.

V polovině října jsme se jeli proběhnout do Plzně – „Běh Borským parkem“. Naše výprava, v zastoupení Slávek Švejdar, Michal Kulhánek, Radka Kvasničková a naši mládí Šárka Švejdarová a Dominik Kvasnička, domů přivezla 1. místo ˇv kategorii juniorek zásluhou Šárky Švejdarové. Zkrátka jí to dobře běhá po „tatínkovi“. I tak všichni ostatní doběhli v pěkných časech a příští rok se sem jistě vrátíme, neboť atmosféra i prostředí a pořadatelé bylo velmi příjemné a pohodové.

Ale i tak to není ještě pro nás uzavřená sezóna. Někteří z nás se chystají na Vánoční ½ maraton, či možná dokonce maraton v Plzni, který se uskuteční 18. prosince. Tak nechme se překvapit.