KV Arena Team

Tento tým je složený ze zaměstnanců a lidí spřízněných s KV Arenou. Pro tento rok má naplánováno několik závodů a akcí. Jednat se bude o běžecké závody a také triatlon především. Bude zajímavé sledovat, jak si tento tým sportujících amatérů povede ve srovnání s ostatními účastníky. Na tuto stránku budeme přinášet informace a fotky ze závodů.

Sezóna 2016

V loňském roce náš tým úspěšně reprezentovalo 8 členů. V roce letošním pozastavili svou sportovní činnost 2 členové, nicméně náš tým se malinko rozrostl o členy nové, a to o vynikající triatlonisty - Jan Drahoš, Jana Vaja, dále pak cyklista Petr Volánek a také o dva juniory v podání Šárky Švejdarové – mladé talentované atletky a Dominika Kvasničku – triatlon. Celkem má nyní tým 11 aktivních členů. Pro tento rok má tým naplánováno několik velkých mezinárodních závodů a akcí a bude zajímavé sledovat, jak si tento tým sportujících amatérů povede ve srovnání s profesionály.

Letošní sezónu jsme již započali hned první lednový mrazivý den, kdy se běžel závod Svatošské skály. Z našeho týmu se zúčastnili hned 3 členové, a to Slávek Švejdar, který se umístil na 1.místě ve své kategorii, a dále pak Radka Kvasničková a Dominik Kvasnička. Tento závod možná ani tak závodem nebyl, spíše krásným proběhnutím v mrazivém a deštivém počasí a především setkáním nadšenců běhu přejících si do Nového roku.

Ovšem za zahájení běžecké sezóny se mezi běžci považuje „KBELSKÁ DESÍTKA“, která se konala 5.3.2016 a účastnili se jí Mirka Vejvodová, Radka Kvasničková, Jan Vaja, Marek Klement a s nejlepším umístěním v čase 36:06  Slávek Švejdar.
Dalším velkým a důležitým závodem, který se konal v rámci RunCzech Tour byl  1/2maraton Karlovy Vary dne 21.5.2016. v našem krásném lázeňském městě. Tohoto prestižního závodu se zúčastnilo několik členů našeho týmu. Slávek Švejdar, Marek Klement, Jan Vaja, Jan Drahoš, Mirka Vejvodová, Radka Kvasničková. Za nemocného Michala Kulhánka běžel náhradník. Nejlepším umístěním nás skvěle reprezentoval Slávek Švejdar a to v čase 1:21:01, (3.místo ve své kategorii).
První červnový víkend se v Pardubicích uskutečnil jeden z největších závodů v triatlonu u nás, tzv.Czechman. Na trase dlouhé 1,9km (plavání), 90km (kolo) a 21km (běh) měl i náš tým KV Arena své zastoupení a to ve štafetovém závodě. Mezi 38 startujícími štafetami se náš tým umístil na krásném 5.místě. A nebyl to jednoduchý závod. Plaváním, které zahájila Radka Kvasničková a předávala na 17.pozici Igoru Chodounskému a ten Slávku Švejdarovi se naše štafeta pomalu probíjela na přední pozice a s časem 4:41:29 se dopracovala až na 5.místo. Oproti loňskému roku si tato štafeta vylepšila svůj čas o více jak 21 minut. Počasí přálo všem zúčastněným.
 Hned týden poté se konala X-Terra (11.6.2016) v Ostrově Nad Ohří. I zde měla KV Arena své zastoupení (Jan Drahoš, Martin Čermák, Jan Vaja, Marek Klement a Radka Kvasničková) a kategorii dětí Dominik Kvasnička. Nejlépe se umístili Martin Čermák na krásném 15. místě a kousek za ním na místě 17. Jan Drahoš v celkovém pořadí. Velkou smůlu si v letošním závodě vybrala Radka Kvasničková, která po plavání byla sice mezi prvními, nicméně pád na kole, který ji zbrzdil a následný defekt na kole a ztráta cca 10 minut, zhatil všechny naděje na dobré umístění. Ale i takové jsou závody.

Toužimský triatlon, který se konal 18.6.2016 v krásném prostředí Betlémského rybníka a místních lesů, byl rovněž velkým lákadlem pro náš team. Zúčastnili se zde Jan Vaja a Radka Kvasničková, která chtěla obhájit loňské prvenství. Byl to náročný, ale krásný závod, a i když neobhájila své prvenství, přivezla krásné 2. místo. Jan Vaja obsadil 13. místo.
Žlutický ¼ maraton a 5km dne 19.6.2016. Trať vedla podél lesa k přehradě, a tak i v teplém počasí byl závod krásným prožitkem.  Zde se vypravila početná výprava v podání – Slávek Švejdar, Mirka Vejvodová, Michal Kulhánek, Radka Kvasničková a naše mládí na trati 5km Šárka Švejdarová a Dominik Kvasnička. V kategorii mužů se umístil na krásném 2. místě Slávek Švejdar a na trati 5km obsadila Šárka Švejdarová 1.místo.
Sokolovský ¼ maraton dne 25.6.2016 byl opravdu velmi náročným závodem díky parnému a dusnému počasí, které ten den panovalo. Pro některé závodníky to byl spíše boj o život. I zde měla KV Arena své zastoupení – Šárka Švejdarová, Radka Kvasničková a Michal Kulhánek. Nejlépe se umístila Šárka Švejdarová  v čase 55:53 a obsadila tak nádherné 4.místo v kategorii juniorek.
V měsíci červenci a srpnu nás čeká rovněž několik závodů, např. Kolo pro život, TriPrague, Kiwi triatlon a především KV City triatlon.

Sezóna 2015

Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary

Na tomto závodě je potřeba zmínit výkon Slávka Švejdara, který doběhl v soutěži jednotlivců na krásném 62. místě v čase 1:21. O necelou hodinu za ním, avšak se zlepšením oproti loňskému roku doběhl Marek Klement. Další naši zástupci skončili uprostřed startovního pole v závodě 2Run, který se běžel ve formátu 10 + 11 km a i jim patří uznání za podané výkony. Jmenovitě jsou to Chodounský Igor, Kvasničková Radka, Pazdera Tomáš a Divišová Ivana.

Xterra Ostrov triatlon 2015

Nejlépe dopadl Igor Chodounský, který v krásném čase 01:09:39 obsadil skvělé 3. místo v kategorii Hobby ročníků 1965 a starších. Radka Kvasničková se v čase 01:36:44 dostala na 14. místo ve své kategorii Hobby žen a Marek Klement v čase 01:39:48 skončil na 32. místě ve své kategorii. Celý závod provázelo slunečné letní počasí a tak museli být spokojeni závodníci, pořadatelé i diváci.

Toužimský triatlon

Již šestý ročník toužimského triatlonu se uskutečnil v sobotu 20. 6. 2015 a KV Arena Team měl zde opět své zástupce. Tentokrát se trasa skládala ze 400 m plavání, 25 km kolo a 5,5 km běh.  Jmenovitě se závodu zúčastnili Marek klement a Radka Kvasničková, která obsadila dokonce první místo ve své kategorii. Počasí bylo hodně proměnlivé- větrno, deštivo, ale ani to nekazilo úsměv na tvářích závodníků.

SpaRun Mariánské Lázně

Třetí ročník SpaRun se uskutečnil v sobotu 11. 7. 2015. Možnost si zaběhat a zároveň se podívat na hezká místa měli účastníci červencového běhu v Mariánských Lázních. Více než šestikilometrová trasa vedla známými dominantami lázeňské architektury i vyhlášenými parky. KV Arena Team měl zde opět své zástupce. Radka Kvasničková doběhla na 67. místě v čase 39,43 a Slávek Švejdar skončil na místě 11. v čase 23,49.

TRIPrague

Hlavní město české republiky poprvé hostilo triatlonový víkend TRIPrague, který se uskutečnil od pátku 14.8 až do neděle 16.8. Závod elitní kategorie, který se konal v neděli, je svoji vzdáleností poloviční Ironman (slavný triatlonový závod). Triatlonisty v historickém centru Prahy i jejím okolí čekalo 1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a 21,1 km běhu. KV Arena Team se zúčastnil štafety a nevedl si vůbec špatně. Ve složení Radka Kvasničková plavání (47:58), Igor Chodounský kolo (2:41:29), Slávek Švejdar běh (1:28:35) obsadil v nemalé konkurenci 22 týmů krásné 7. místo.

CITY TRIATHLON

Ve dnech 22.-23.srpna oslavili Karlovy Vary dvojí triatlonové narozeniny. Přesně před dvaceti lety se v největších českých lázních jel první lázeňský triatlon. Pořadové číslo 10 bude měl Carlsbad International School CITY TRIATHLON. V sobotu patřili triatlonové Karlovy Vary dětem a mládeži, handicapovaným sportovcům a hobby závodníkům. V neděli na náročné olympijské tratě vyrazila mužská a ženská elita v rámci ETU Evropského poháru. KV Arena Team se opět zúčastnil štafetového závodu a získal zatím svůj nejcennější úspěch- stříbrné medaile a nečekané 2. místo. Složení týmu bylo stejné jako na předchozím závodu. Radka Kvasničková odstartovala závod na 700m plavání (14:03), Igor Chodounský poté zajel 20km kolo (35:29) a Slávek Švejdar doběhl závěrečný 5km úsek (17:11).

Mattoni 1/2 Ústí nad Labem

Trasa vedoucí areálem chemického závodu Spolchemie odlišuje Mattoni 1/2 Maraton Ústí nad Labem od všech ostatních závodů RunCzech běžecké ligy. Každá běžecká kulisa má svoje kouzlo a kouzlo té ústecké je nenapodobitelné. Kromě chemičky vás trasa zavede po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města. V roce 2015 oslavil Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem již své 5. narozeniny. Závod absolvovali Slávek Švejdar, Tomáš Pazdera, Marek Klement, Michal Kulhánek, Ivana Divišová, Radka Kvasničková a Mirka Vejvodová.

NIGHT RUN PLZEŇ

NIGHT RUN PLZEŇ je nováčkem v sérii NIGHT RUN a má ambici stát se tradiční sportovní běžeckou událostí. Běžecký závod na 10km a na 5km se uskutečnil v centru Plzně a v jeho okolí. Na oba noční závody byla povinná funkční čelovka - svítilna na hlavě, jinak nebyl závodník vpuštěn na trať. Za KV Arena Team se závodu zúčatnil Tomáš Pazdera, Ivana Divišová a Slávek Švejdar.

Rock"n"Roll Marathon De Lisboa

V neděli 18. října se konal Rock"n"Roll Marathon De Lisboa, kterého se zůčastnili 4 členové KV Arena Teamu. Konkrétně Slávek Švejdar, Ivana Divišová (celý maraton), Radka Kvasničková a Mirka Vejvodová ( 1/2 maraton). Maraton v Lisabonu byl zahájen již v roce 1986. Odehrává se v jednom z nejstarších měst na světě a zárověň hlavním městě Portugalska. Lisabon maraton patří také mezi nejoblíbenější maratony Evropy s rostoucím počtem účastníků. Letos to bylo okolo 16 000 závodníků. Maraton provází účastníky  městem - začíná v Cascais a končí v Parque das Nações. Půl maraton startoval z nejdelšího mostu Evropy- Vasco Da Gama a na závodníky tedy čekalo krásné panorama. Všichni naši běžci v pořádku dorazili do cíle a už vyhlíží další zahraniční závod. Ivana Divišová, která si poprvé v životě vyzkoušela celý maraton se umístila na krásném 6. místě mezi závodnicemi z České Republiky.